Gabinet ginekologiczny Gdańsk


  Kontakt : tel. 793 661 017 , 602 384 102

Labioplastyka – plastyka warg sromowych w Gdańsku

Dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki warg sromowych?

Odpowiedni wygląd narządów intymnych jest bardzo istotny dla większości kobiet a plastyka pochwy pomaga osiągnąć wymarzony rezultat. Przerost lub asymetria sromu może okazać się problemem który wpłynie na obniżenie samooceny kobiety, jej relacje w związku oraz życie seksualne. Wargi sromowe mogą utrudniać również wykonywanie codziennych czynności jak praca czy sport i tutaj przychodzi z pomocą waginoplastyka. Dlatego też coraz istotniejszą pozycją w ginekologii zajmuje rekonstrukcja korekcyjna sromu.

Do labioplastyki predystynowane są przede wszystkim kobiety, który mają zbyt duże, niesymetryczne lub zdeformowane wargi sromowe mniejsze. Kobiety decydują się na zabieg plastyki pochwy, ponieważ przerost utrudnia im codzienne funkcjonowanie, wargi wyglądają nieestetycznie oraz utrudniają podejmowanie aktywności seksualnej. Tego rodzaju przypadłość wpływa na obniżenie samopoczucia u kobiet oraz prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości w trakcie uprawiania sportu czy nawet zwykłego chodzenia.

Przyczyną powiększonych warg sromowych mogą być uwarunkowania genetyczne, zmiany po porodzie lub zmiany związane z procesem starzenia.

Wskazania do zabiegu:

  • nieprawidłowo ukształtowane wargi sromowe mniejsze i większe;
  • zdeformowane wargi sromowe mniejsze i większe;
  • asymetryczne wargi sromowe mniejsze i większe.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • miesiączka;
  • infekcje w okolicach warg sromowych.

Przebieg zabiegu

Plastyka warg sromowych (plastyka pochwy) przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 30 do 90 minut.  Zabieg przeprowadzamy za pomocą lasera MonaLisa Touch.

Efekty zabiegu labioplastyki

Dzięki zabiegowi labioplastyki, kobieta uzyskuje estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych oraz odzyskuje pewność siebie i radość z życia seksualnego.

Rekonwalescencja po zabiegu

Obrzęk warg sromowych po zabiegu labioplastyki może utrzymywać się do 7 dni z jednoczesną bolesnością tych okolic. Po plastyce warg sromowych niewskazany jest wysiłek fizyczny oraz aktywności seksualna w okresie do 4 tygodni. Powrót do pracy w biurze zalecany jest po 3-7 dniach od wykonania zabiegu. Po waginoplastyce powrót do aktywności seksualnej powinien nastąpić nie wcześniej niż po 4 tygodniach.