Gabinet ginekologiczny Gdańsk


  Kontakt : tel. 793 661 017 , 602 384 102

MonaLisa Touch – laserowe obkurczanie pochwy

Zabiegi MonaLisa Touch? zostały pozytywnie ocenione przez nadzór medyczny w USA (FDA) i wyróżnia je nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji. Zabiegi są zupełnie bezbolesne.

1. PROBLEMY ZDROWOTNE OKRESU MENOPAUZY (rekomendacja FDA)
suchość pochwy i podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem
wczesne wysiłkowe nietrzymanie moczu i zespół rozluźnienia pochwy
bóle oraz zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej

2. POPORODOWE PROBLEMY ZDROWOTNE (wg PTG metoda uzupelniajaca dotychczasowe postępowanie)
poporodowe naglące parcie i wczesne nietrzymanie moczu
poporodowe zmniejszenie odczuwania satysfakcji seksualnej
nieprawidłowe gojenie się blizn po cięciu cesarskim i nacięciu krocza

3. PROBLEMY DERMATOLOGICZNE i GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ
zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe
zmiany niezłośliwe sromu
nieprawidłowe gojenie się blizn pooperacyjnych

ZAPRASZAMY NA WIZYTĘ KONTROLNĄ
REJESTRACJA : +48793661017 Lub e-mail: intermedmonalisa@gmail.com

Zabieg MonaLisa Touch? zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje ?ogrzanie? tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta.

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu MonaLisa Touch?, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Zabiegi laserem MonaLisa Touch? korygujące te zmiany wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy sprzed porodu lub okresu menopauzy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia również pod każdym jego względem.

Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Zabiegi wykonywane są zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.