Intermed Clinic Gdańsk


  Kontakt : tel. 793 661 017 , 602 384 102

Lekarka w białym fartuchu i ze stetoskopem tłumaczy pacjentce zagadnienia związane z układem rozrodczym, używając modelu anatomicznego macicy. Konsultacja medyczna w gabinecie ginekologicznym.

Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu polega na niekontrolowanym popuszczaniu niewielkich ilości moczu. Zazwyczaj ten problem dotyka kobiet po menopauzie oraz po porodach, zazwyczaj tych o ciężkim przebiegu lecz nie jest to zasada. Nietrzymanie moczu jest uznawanie za przypadłość, która upośledza społecznie i odsuwa chorego od socjalizacji z ludźmi ze względu na wstydliwy przebieg choroby.

Nasza poradnia w Gdańsku zajmuje się leczeniem nietrzymania moczu niezależnie od jego genezy. Zapewniamy profesjonalne podejście oraz wdrożenie skutecznych technik leczenia w zależności od potrzeb pacjentki.

Jak leczymy nietrzymanie moczu?

Metodę leczenie dobieramy w zależności od rodzaju przypadłości pacjenta. Pierwszym krokiem leczenia jest wdrożenie leczenia zachowawczego, które pozwala na zwiększenie komfortu życia pacjentki poprzez zmianę stylu życia, diety, kontroli spożywanych płynów oraz wprowadzenie ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Oprócz leczenia zachowawczego wdrażamy leczenie za pomocą lasera MonaLisa Touch.

Jakie są rodzaje nietrzymania moczu?

Przed rozpoczęciem leczenia najpierw określamy rodzaj nietrzymania moczu. W medycynie określa się 3 rodzaje nietrzymania moczu:

  1. Wysiłkowe nietrzymanie moczu – wynika ono z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego;
  2. Naglące nietrzymanie moczu – wynika ono ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego lub zmniejszonego podatności ściany pęcherza na rozciąganie;
  3. Mieszanie nietrzymanie moczu – jest to połączenie objawów obu powyższych rodzajów nietrzymania moczu.

Przyczyny nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu może być spowodowane wieloma stanami chorobowymi. Najczęstszymi dolegliwościami, które powodują nietrzymanie moczu są:

  • osłabione mięśnie dna miednicy, które są najczęściej spowodowane przebytymi ciążami oraz porodami czy menopauzą;
  • przebyte operacje ginekologiczne;
  • infekcja układu moczowego;
  • zbyt wysoka masa ciała, otyłość wpływa na obciążenie mięśni i w efekcie ich osłabienie;
  • poważne choroby, takie jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona oraz wiele innych.

Etapy zaawansowania choroby nietrzymania moczu

Schorzenie nietrzymania moczu dzieli się na trzy stopnie zaawansowania choroby. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większa szansa na całkowite wyleczenie przypadłości. Poniżej przedstawiamy trzy etapy zaawansowania choroby, który określamy również podczas wizyty w naszym gabinecie.

Stopień I

Mimowolne oddawanie moczu podczas mocnego napięcia mięśni brzucha co powoduje zwiększenie ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej. Do takiej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlu, śmiechu czy wysiłku fizycznego.

Stopień II

Do popuszczania moczu dochodzi również w zwykłych, codziennych sytuacjach, na tym etapie w zasadzie każda aktywność, która wymaga szerokiego rozstawienia nóg sprawia, że może dojść do mimowolnego oddania moczu.

Stopień III

To postać najbardziej zaawansowana, wówczas do niekontrolowanego oddawania moczu dochodzi właściwie w każdej chwili, stan ten jest bardzo poważny i mało komfortowy dla pacjenta, gdyż poza wyciekiem moczu problemem staje się również jego woń wyczuwalna przez otoczenie, na tym etapie może dochodzić do wtórnych zakażeń.

Efekty leczenia nietrzymania moczu

Dzięki przeprowadzanie zabiegu laserem MonaLisa Touch, kobiety odzyskują komfort zarówno pod kątem fizycznym oraz psychicznym. Na co dzień mogą poczuć się znacznie pewniej i zwiększyć komfort życia seksualnego.

Czytaj dalej
Lekarka w białym fartuchu i niebieskich rękawiczkach rozmawia z pacjentką siedzącą na fotelu ginekologicznym. W tle znajduje się aparat USG oraz wyposażenie gabinetu lekarskiego. Pacjentka ma na sobie jasną koszulę medyczną i wygląda na spokojną.

Labioplastyka. Odzyskaj komfort okolic intymnych!

Plastyka warg sromowych to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Za jego wykonaniem przemawiają nie tylko względy estetyczne, ale również wskazania medyczne i znaczna poprawa komfortu życia. Dlaczego warto zdecydować się na labioplastykę? Jak się przygotować do zabiegu? O czym należy pamiętać podczas rekonwalescencji? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Labioplastyka – dlaczego warto ją wykonać?

Labioplastyka to zabieg wykonywany w celu zmniejszenia warg sromowych mniejszych. Na ich przerost może mieć wpływ wiele czynników. Zwykle jest to kwestia genetyczna, ale przyczyną może być również poród, znaczna utrata wagi lub zmiany związane z wiekiem.

Nieprawidłowo ukształtowane, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe mogą utrudniać czerpanie przyjemności ze współżycia, stanowiąc nie tylko problem natury technicznej, ale również estetycznej. Przerośnięte wargi sromowe mniejsze mogą być dla pacjentki źródłem kompleksów i obniżać jej samoocenę oraz atrakcyjność w oczach partnera.

Mogą one przeszkadzać również w codziennym funkcjonowaniu – podczas uprawiania sportu (np. jazdy konnej lub jazdy na rowerze), a nawet chodzenia czy siedzenia. Podrażnienia oraz towarzyszące im ból i pieczenie wynikające z przerostu warg sromowych często prowadzą także do nawracających infekcji intymnych.

Remedium na powyższe dolegliwości jest labioplastyka. Zabieg nie tylko pomoże Ci uporać się z uciążliwymi dolegliwościami, ale również pozwoli odzyskać pewność siebie i korzystnie wpłynie na Twoje życie seksualne.

Labioplastyka laserowa czy chirurgiczna – którą metodę wybrać?

Plastykę warg sromowych wykonuje się na dwa sposoby. Wybór metody zależy od warunków anatomicznych pacjentki i zakładanych efektów.

Labioplastykę chirurgiczną stosuje się zwykle, gdy konieczne jest wykonanie dużej plastyki sromu lub zmiana kształtu warg sromowych. Labioplastyka laserowa polega na usunięciu przerośniętych warg sromowych i wykorzystuje się ją przy mniejszych korektach sromu. Laser pobudza koagulację tkanki, ograniczając ryzyko wystąpienia krwawienia. Przekłada się to na mniejsze ryzyko pojawienia się obrzęku oraz blizn pooperacyjnych. Labioplastykę laserową wykonuje się często z laserową rewitalizacją pochwy i sromu metodą MonaLisa Touch™.

Decyzję, która metoda lepiej sprawdzi się u danej pacjentki, podejmuje lekarz.

Jak się przygotować do labioplastyki?

Przed zabiegiem wykonaj dokładną depilację miejsc intymnych. Zabierz ze sobą wygodną bawełnianą bieliznę, aby dodatkowo nie podrażnić krocza.

Jakie są zalecenia po labioplastyce?

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu rana może być bardziej bolesna i podatna na podrażnienia, dlatego warto zrezygnować z zakładania bielizny. Alternatywą są majtki pooperacyjne wykonane z siateczki, w które możesz włożyć jałowy gazik. Następnie zaleca się noszenie przez ok. 2 tygodnie przewiewnej bielizny i luźnych ubrań.

Aby uniknąć powikłań po zabiegu, pamiętaj o odpowiedniej higienie. Podmywaj okolice intymne hipoalergiczną emulsją po każdej wizycie w toalecie. Delikatnie osuszaj ranę, unikając pocierania, i odkażaj ją za pomocą środków antyseptycznych.

Aby zmniejszyć obrzęk lub ewentualne krwawienie z rany, przykładaj zimne kompresy. Jeśli odczuwasz ból, zastosuj preparat przeciwbólowy. Możesz także sięgnąć po specjalne żele przyspieszające gojenie się ran.

Przez 2 miesiące od zabiegu nie używaj tamponów, a na miesiąc zrezygnuj z depilacji miejsc intymnych.

Aby uniknąć infekcji, na 6 tygodni zrezygnuj z wizyt w solarium, na basenie oraz w saunie.

W ramach rekonwalescencji po zabiegu labioplastyki należy również prowadzić oszczędzający tryb życia. Przez tydzień po zabiegu unikaj dłuższego siedzenia oraz wysiłku fizycznego. Przez 2 miesiace  unikaj jazdy konnej, oraz jazdy na rowerze.

Jak długo trwa rekonwalescencja po labioplastyce?

Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 7–14 dni.

Kiedy można współżyć po operacji warg sromowych?

Po około 4–6 tygodniach, gdy zagoją się rany po zabiegu. O tym, czy możesz ponownie rozpocząć współżycie, zadecyduje lekarz podczas wizyty kontrolnej.

Czy labioplastyka boli?

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu  miejscowym.

Czy labioplastyka jest bezpieczna?

Labioplastyka jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym. Warto jednak pamiętać, że – jak każdy zabieg chirurgiczny – niesie za sobą ryzyko powikłań. Krótko po zabiegu mogą pojawić się przejściowe skutki uboczne, takie jak: uczucie dyskomfortu, obrzęk, ból oraz zaburzenia czucia w okolicach intymnych.

Aby uniknąć powikłań, warto powierzyć wykonanie zabiegu wykwalifikowanemu specjaliście. Pamiętaj również, by stosować się do wszystkich zaleceń pozabiegowych.

Jakie są przeciwwskazania do labioplastyki?

Nie każda pacjentka może skorzystać z plastyki warg sromowych. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, karmiących piersią ani w trakcie miesiączki.

Do przeciwwskazań należą również:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • infekcje okolic warg sromowych,
  • toczący się proces nowotworowy.

Na plastykę warg sromowych decyduje się coraz więcej kobiet. Wysokie bezpieczeństwo i mała inwazyjność zabiegu, nieporównywalny komfort życia oraz wzrost satysfakcji seksualnej to czynniki, które przemawiają za labioplastyką.

W razie pytań lub chęci porozmawiania o szczegółach zabiegu serdecznie do kontaktu telefonicznego 793661017, 602384102 albo 535480032.

Czytaj dalej
Szczęśliwa para siedzi razem w przytulnym wnętrzu, trzymając w dłoniach pozytywny test ciążowy. Kobieta uśmiecha się radośnie, a mężczyzna obejmuje ją i całuje w policzek. W tle widać jasne wnętrze z roślinami i dekoracjami.

Jak począć dziecko naturalnie, bezpiecznie bez pomocy lekarza?

Niezależnie od trendów medycznych i przekonań religijnych oraz wyznawanego światopoglądu, możliwość cieszenia się własnym potomkiem, który począł się z naturalnego zbliżenia dojrzałych rodziców, matki i ojca, stanowi marzenie wielu pacjentów odwiedzających gabinety ginekologiczne.

Przed rozpoczęciem specjalistycznej diagnostyki i leczenia niepłodności, proszę o zapoznanie się z kilkoma podstawowymi poradami, które, mam nadzieję, umożliwią samodzielną, zgodną z naturą koncepcję.

Czytaj dalej

Laseroterapia – nowoczesne leczenie wczesnego nietrzymania moczu, dyskomfortu okolic intymnych i atrofii.

Bezpieczne Leczenie Wczesnego Wysiłkowego Nietrzymania Moczu LASEROWA REWITALIZACJA POCHWY MONALISA TOUCH

MonaLisa Touch, SmartXide2 V2LR stał się uniwersalnym i niezastąpionym narzędziem służącym do regeneracji błony śluzowej pochwy oraz operacji narządów rodnych. Zdaniem włoskich i amerykańskich ekspertów aparatura ta jest wyjątkowo skuteczna i pozwala zapewnić naszym Paniom nie tylko zabezpieczenie przed postępujacym wysiłkowym nietrzymaniem moczu, ale również maksymalny komfort okolic intymnych. Zadziwiające rezultaty leczenia zaniku błony śluzowej za pomocą SmartXide2 V2LR widoczne są już w miesiąc po wykonaniu jednego zabiegu, a w przypadku chirurgicznej korekcji nieprawidłowości kształtu pochwy wyniki widoczne są natychmiast.

Czytaj dalej